II Gminny Konkurs Tańca Przedszkolaków. data utworzenia: 29-04-2015

27 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Bęczkowie odbył się II Gminny Konkurs Tańca Przedszkolaków.

Zorganizowany został w ramach Projektu „Twórczy Przedszkolak”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci tańca jako formy aktywności przejawiającej się w określonej formie ruchowej oraz prezentacja dziecięcej twórczości artystycznej w tańcu. Swoje talenty taneczne zaprezentowali mali artyści z 7 Punktów Przedszkolnych i 2 Przedszkoli z Gminy Górno.

Przedszkolaki ze Skorzeszyc zaprezentowały się w „Krakowiaczku”. Maluchy wystąpiły  w pięknych krakowskich strojach. Po występach dzieci udały się na poczęstunek a Jury na naradę. Ze względu na duży poziom artystycznych prezentacji, pomysłowość i oryginalność, Jury postanowiło przyznać I miejsce wszystkim występującym grupom.

Konkurs okazał się pięknym widowiskiem dostarczającym cennych doświadczeń nauczycielom, widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

Bajkowe imperium. data utworzenia: 22-04-2015

W dniu 16 kwietnia 2015 r. przedszkolaki miały okazję przebrać się za ulubione postacie z bajek, a to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił Dzień Bajki.

Maluchy wzorowo przygotowały się do zadania i tego dnia w sali przedszkolnej pojawiły się księżniczki, Czerwony Kapturek, wilk i wielu innych bohaterów. Na apelu - Królowa Szkoły, pani Dyrektor Lidia Rafalska powitała wszystkich w Bajkowym Imperium i chętni mogli zaprezentować swoje stroje przed całą społecznością. Nie zabrakło przedszkolaków, które ochoczo wychodziły na środek i opowiadały o swoich przebraniach i którym oczywiście gratulujemy ogromnej odwagi. Dla Nasze maluszki uwielbiają się przebierać dlatego ten dzień był bardzo radosny i szybko minął. Czekamy na kolejną inicjatywę samorządu, a mianowicie dzień szalonych fryzur, który zapowiada się niezwykle interesująco.

Przedszkolaki w Teatrze Lalki i Aktora "KUBUŚ". data utworzenia: 22-04-2015

W dniu 10.04.2015 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Skorzeszycach wyjechały do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”.

Wycieczka sfinansowana została ze środków unijnychw ramach projektu „Twórczy Przedszkolak”. Po dotarciu na miejsce maluszki zasiadły w mięciutkich, kolorowych fotelach i w ciszy oczekiwały na pojawienie się aktorów. Wyczekiwane trzy dzwonki rozpoczęły przedstawienie. Początkowo na twarzach małych widzów malował się niepokój a nawet strach, który szybko zamienił się w zadowolenie i pojawiły się uśmiechy. Maluchy niemal z otwartymi buziami obserwowały co dzieje się na deskach teatru, a zmieniająca się scenografia przenosiła nas w różne zakątki świata. Spektakl był bardzo energiczny i żywiołowy przeplatany piosenką „A Koziołek wziął tobołek...”, którą nucił każdy przedszkolak.

Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało i już w drodze powrotnej z wielkim entuzjazmem opowiadały swoje wrażenia.